حمل بار هوایی | ارسال بار هوایی| حمل و نقل هوایی

حمل بار هوایی | ارسال بار هوایی| حمل و نقل هوایی : یکی از سریع ترین و مطمئن ترین راه های ارسال بار،بهره مندی از خدمات حمل بار هوایی است حمل بار هوایی این امکان را فراهم اورده که ارسال بار وارداتی و یا ارسال بار صادراتی شما را از هر کشور جهان با بهره مندی از سرویس کارگو و توسط تیم مجرب و متخصصین حمل هوایی انجام شود و محموله ی ارسالی شما در سریع ترین زمان ممکن حمل شده و تحویل صاحب کالا گردد.
علاوه بر اینکه ارسال بار از طریق حمل و نقل هوایی بسیار سریع السیر است،امنیت بالا نیز از دیگر مزایای ارسال بار هوایی است.فرودگاه ها حمل و نقل های هوایی را به طور جدی مدیریت کرده و امنیت ارسال بار هوایی را کنترل می کنند.
خدمات فریت بار و کارگوی هوایی شرکت حمل و نقل بین المللی تکسیز:
شرکت حمل و نقل بین المللی تکسیز آماده ی ارائه خدمات فریت بار و کارگو هوایی مسافرین و تجار از کلیه مناطق اروپا و برخی کشور های آسیایی نظیر گرجستان و چین و ترکیه می باشد اصطلاح فریت بار هوایی معمولا برای ارسال بارهایی به کار می روند که توسط مهاجرین و مسافرین ارسال می شوند و ماهیت غیر تجاری دارند اما اصطلاح کارگو برای حمل هوایی کالاهای خاص و با ابعاد زیاد که عمدا بارهای تجاری هستند و توسط بازرگانان به کشور های مختلف ارسال بار هوایی می شوند به کار می رود.

ارسال بار هوایی | حمل بار هوایی| حمل و نقل هوایی

شرکت حمل و نقل بین المللی تکسیز آماده ی ارائه خدمات فریت بار و کارگو هوایی مسافرین و تجار از کلیه مناطق اروپا و برخی کشور های آسیایی نظیر گرجستان و چین و ترکیه می باشد اصطلاح فریت بار هوایی معمولا برای ارسال بارهایی به کار می روند که توسط مهاجرین و مسافرین ارسال می شوند و ماهیت غیر تجاری دارند اما اصطلاح کارگو برای حمل هوایی کالاهای خاص و با ابعاد زیاد که عمدا بارهای تجاری هستند و توسط بازرگانان به کشور های مختلف ارسال بار هوایی می شوند به کار می رود.

خدمات ارائه شده توسط شرکت حمل و نقل بین المللی تکسیز شامل:
حمل بار هوایی کلیه محمولات وارداتی، حمل بار هوایی کلیه محمولات صادراتی، فریت مسافری، بسته بندی لوازم منزل ، حمل هوایی حیوانات خانگی ، انجام تشریفات گمرکی

خدمات حمل بار هوایی تکسیز شامل چه بارهایی می شود؟

به محمولاتی گفته می شود که برای حمل آنها هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد و به هیچ وجه برای هواپیما خطرناک نیستند مانند پاکت‌ها، اوراق، کتاب و نشریات، لوازم شخصی به جز لوازم آرایش و عطریات، لوازم منزل به جز شکستنی ها ، محصولات پلاستیکی کارخانجات، لوازم ساختمانی مانند محصولات چوبی و سرامیک و شیرآلات، لوازم یدکی ، ابزار آلات ، صنایع دستی ، فرش، لوازم الکتریکی و برقی مانند تلویزیون ،کامپیوترو غیره و بسیاری از لوازم و اشیاء دیگر که برحسب مورد در این گروه قرار می گیرند.
به محمولاتی گفته می شود که باید برای حمل آنها شرایط خاصی در نظر گرفته شود و چنانچه آن شرایط بوجود نیاید موجب فاسد شدن آنها خواهد شد لذا باید برای حمل اینگونه کالاها هواپیمای مناسب با شرایط و مقررات خاص و فضای لازم در انبار هواپیما پیش بینی و رزرو شود. این کالاها عبارتند از :
کلیه محصولات کشاورزی از قبیل میوه و تره بار بر حسب میزان فسادپذیری آنها، محصولات لبنی بر حسب ماهیت آنها – داروهای فاسدشدنی که مراقبت خاص نیاز دارند و باید در درجات سرمایش معین نگهداری شوند-بعضی لوازم و نمونه ها و کیت های آزمایشگاهی – اعضای بدن انسان که از نظر پزشکی قابل حمل می باشند مانند چشم و بسیار از اعضای دیگر.
به محمولاتی اطلاق می شود که حجم آنها از وزنشان بیشتر است برای اینکه بارهای حجمی را تشخیص دهیم باید طول و عرض و ارتفاع را برحسب سانتیمتر در هم ضرب نموده و حاصل ضرب را در عدد ثابت ۶۰۰۰ تقسیم نماییم عدد بدست امده را با وزن اصلی بار مقایسه می نماییم عدد بزرگتر وزن حجمی است که مبنای محاسبه خواهد بود.
به بارهایی گفته می شود که حتما باید برای حمل آنها شرایط خاصی از نظر بسته بندی و مقدار مجاز بر اساس مقررات کتاب کالای خطرناک که توسط سازمان بین المللی یاتا تدوین گردیده پذیرش و ارسال گردند.این کالاها در ۹ گروه طبقه بندی شده اند که هر کدام مقررات خاصی دارند که در اینجا فقط نام برده می شوند. ۱-مواد منفجره ۲-گازهای قابل اشتعال ۳- مایعات قابل اشتعال ۴- اجسام قابل اشتعال ۵- مواد اکسیدکننده ۶-مواد مسری ۷-اسیدها ۸- مواد رادیواکتیو ۹- مواد متفرقه دیگر مانند مغناطیس- باطری- محصولات پلیمری- یخ خشک
این محمولات باید تحت شرایط و بسته بندی های خاص خود که در کتاب کالای خطرناک تدوین و تعریف شده است، توسط کارکنان با تجربه که دوره های پیشرفته حمل و نقل کالاهای خطرناک را در موسسات آموزشی معتبر که سازمان هواپیمایی کشوری تائید نموده باشد پذیرش شوند. لذا شرکت هواپیمایی آسمان علیرغم دارا بودن دانش فنی مجاز به حمل کالای خطرناک نمی‌باشد که در تلاشیم در آینده ی نزدیک این مشکل برطرف شود.
یکی دیگر از محمولات ارسالی از طریق حمل و نقل هوائی جسد انسان می‌باشد که در پرواز‌های داخلی و خارجی در حال انجام می‌باشد.
کلیه اجسادی که با هواپیما حمل و نقل می‌شوند باید از طریق سازمان بهشت زهرا هماهنگ شوند. براساس هماهنگی لازم طی سال‌های گذشته بین شرکت‌های هواپیمایی و این سازمان شرایط نسبتاً خوبی در حال حاضر بوجود آمده که برای حمل اجساد مدارک لازم از جمله جواز دفن و جواز حمل با هواپیما از سوی سازمان بهشت زهرا صادر و به شرکت‌های هواپیمایی آسمان معرفی می‌شوند که پس از مراجعه ۲ ساعت قبل از پرواز و چک کلیه مدارک نسبت به صدور بارنامه و ارسال اقدام می‌گردد.
حیوانات زنده نیز مانند سایر محمولات از طریق هواپیما حمل و نقل می‌شوند که در پروازهای داخلی شامل – سگ – گربه – پرندگان و دیگر حیوانات اهلی و خانگی می‌باشند. قبل از مراجعه فرستندگان اینگونه حیوانات به فرودگاه ایجاب می‌نماید حتماً حیوان مورد نظر از نظر بهداشتی مورد معاینه پزشک متخصص حیوانات قرار گرفته و گواهی سلامت دریافت دارد سپس با تهیه قفس مناسب برحسب نوع حیوان با هماهنگی قبلی به ترمینال بار مراجعه می‌نمایند.